0
دسته بندی ها
مقطع تحصیلی
رشته تحصیلی
ناشران
مؤلفان
کمک درسی

زنگ علوم سال اول دبستان کدمحصول : 13843

md1623558605
وضعیت محصول :
قابل تهیه
180,000 ﷼ قیــمت محصول :
Out of stock
وزن محــــصول :
320 g
+
سکینه عقبایی
ژرف اندیشان
رحلی
زنگ علوم سال اول دبستان
96
توضیحات این محصول

گزیده ای از کتاب زنگ علوم سال اول دبستان 

  • درس دوازدهم از خانه تا مدرسه 

در اطراف ما اجسام مختلفی وجود دارند. بعضی از این اجسام متحرک تند و بعضی دیگر ثابت هستند. ما با حرکت کردن به مدرسه می رویم، غذا می خوریم، تکالیف مدرسه را انجام می دهیم. همه بچه ها مثل هم به مدرسه نمی روند. مثلا ممکن است ما با سرویس به مدرسه برویم، بعضی از دوستانمان پیاده و بعضی دیگر با کشتی به مدرسه بروند. 

حرکت در جاده ها با یکدیگر فرق دارد. مثلا حرکت در جاده های کوهستانی و شیب دار سخت تر از جاده های صاف و بدون شیب است و برخی از جاده ها که برفی و یخ زده است می توانیم از کفش های آج دا استفاده کنیم. چرخ هم در انجام خیلی از کارها به ما کمک می کند و باعث می شود که حرکت آسان شود مثل: چرخ های ماشین، چرخ های کالسکه، چرخ های سبد خرید و .... برای حرکت کردن باید وسیله ای مناسب مسیر حرکت را انتخاب کنیم. 

مثلا برای حرکت کردن در خشکی از ماشین، برای حرکت کردن در دریا از کشتی و قایق استفاده می کنیم. حرکت می تواند در جهت های مختلفی انجام شود. مثلا: توپ را می توان به سمت بالا و پایین پرتاب کنیم.

  •  درس چهاردهم از گذشته تا آینده 

وسایل روشنایی از گذشته تا امروز تغییر کرده اند. اگر به دور و برمان نگاه کنیم وسایل زیادی را می بینیم که توسط افراد مختلف برای راحتی و آسایش انسان ها ساخته شده است. انسان ها با استفاده از نیروی فکر و ابتکار هر روز به اختراعات جدیدی دست پیدا می کنند تا بتوانند مشکلاتشان را به راحتی حل کنند.

مردم در قدیم برای روشنایی از آتش، مشعل ، چراغ های نفتی و ..... استفاده می کردند. کم کم لامپ و برق درست شدند و لامپ ها هم به مرور زمان تغییر کردند. امروزه ما از لامپ های کم مصرف استفاده می کنیم.

 

 

 

برای تهیه کتاب مامان باباها ریاضی اول دبستان کلیک نمایید.

نظرات کاربران