0
دسته بندی ها
مقطع تحصیلی
رشته تحصیلی
ناشران
مؤلفان
کمک درسی

گام به گام دروس ششم کلاغ شاه کلید 6 کدمحصول : 544

md162355727
وضعیت محصول :
قابل تهیه
590,000 ﷼ قیــمت محصول :
Out of stock
وزن محــــصول :
850 g
+
گروه مولفان کلاغ سپید
گاج
وزیری
472
توضیحات این محصول

گزیده ای از کتاب شاه کلید گام به گام دروس ششم کلاغ 

ریاضی

 توضیح دهید چگونه دو عدد صحیح را بایکدیگر مقایسه می کنیم؟

کافی است، محل تقریبی دو عدد صحیح را روی محور نمایش دهیم. هر کدام که سمت راست دیگری بود بزرگتر است. از طرفی هر عدد صحیح مثبت از هر عدد صحیح منفی بزرگ تر است.

توضیح دهید چگونه کسری را که مخرجش به 10 یا 100 یا 1000 تبدیل می شود به عدد اعشاری تبدیل می کنید.

پس از اینکه مخرج کسر به 10 ، 100 یا 1000 تبدیل شد کل عدد صورت کسر را می نویسیم و به تعداد صفرهای مخرج از سمت راست ارقام اعشاری را با ممیز مشخص می کنیم.

علوم

یک نوار کاغذی به عرض تقریبی 4 سانتی متر را از ورق کاغذ ببرید و یک طرف آن را میان کتاب قرار دهید و فوت کنید چه اتفاقی می افتد؟

 با دمیدن هوا روی کاغذ، از فشار هوای بالای کاغذ کاسته می شود، در نتیجه فشار ها در پایین کاغذ بیشتر از فشار آن در بالا شده و بر اثر این اختلاف فشار، نیرویی رو به بالا بر کاغذ وارد می شودو آن را بالا می برد.

 چگونه از انرژی ذخیره ای در آب پشت یک سد، انرژی الکتریکی حاصل می شود؟

وقتی آب از آبشار فرو میریزد انرژی آن به تدریج با پایین آمدن از بالای آبشار به انرژی حرکتی تبدیل می شود. سپس وقتی آب روی توربین ریخته می شود، آن را حرکت میدهد. توربین دستگاه مولد را حرکت می دهد و مولد، انرژی حرکتی را به برق تبدیل می کند.

 فارسی 

بو علی چگونه بهمنیار را به اشتباهش آگاه کرد؟

در شبی زمستانی و بسیار سرد بوعلی از بهمنیار خواست که ظرف آبی از بیرون برای او بیاورد اما بهمنیار هر بار که این درخواست را می شنید، بهانه و دلیل می آورد تا در آن هوای سرد بیرون نرود. بوعلی با توجه به این مسئله به بهمنیار آموخت که وقتی سخن او حتی در وجود شاگرد قدیمی اش تاثیر نگذاشته ، چگونه می تواند ادعای پیامبری کند؛ در حالی که سخن یک پیامبر گیرا و با نفوذ ست و میتواند در وجود همه اثر بگذارد.

 

 

برای تهیه کتاب فارسی ششم تیزهوشان کلیک نمایید.

نظرات کاربران